Môj účet

Žiadne produkty v košíku.

Töpfer príručka pre čerstvé mamičky

Od skúsených pôrodných asistentiek

Všetky články

Zmenila sa kvalita detského mlieka? Nie!

 

Neustále vyvíjame naše výrobky na základe najnovších poznatkov a výsledkov súčasných štúdií. Vždy sme sa správali takto. A so zmenou novej receptúry sa naše detské výživy budú aj naďalej optimálne prispôsobovať špeciálnym výživovým potrebám dojčiat.

PS: Bezpečnosť a kvalita sú našou najvyššou prioritou. Výber našich surovín a výroba detskej výživy pre Töpfer podliehajú neustálym prísnym kontrolám.

 

Kedy bude v predaji dojčenské mlieko s novou receptúrou?

Od konca marca 2020 už sú naše dojčenské mlieka s upraveným receptom uvedené do predaja. Spoznáte ich pod naším novým balením.

 

Čo mám robiť so svojimi pôvodnými baleniami?

Pôvodné balenia môžete použiť ako obvykle. Po ich dopoužívaní, môžete jednoducho pokračovať s baleniami s novou receptúrou. Na určité prechodné obdobie budú v obchodoch k dispozícii obe balenia, a vaše dieťa tak bude mať dosť času na to, aby si zvyklo na novú receptúru.

 

Mám si po použití pôvodných balení, kúpiť už iba nové balenia?

Je to iba na vás – môžete si pokojne kúpiť aj pôvodné, známe balenia, aj tie nové. Jednotlivé balenia môžete používať i na striedačku, keďže zmeny v receptúre nie sú zásadné. Používajte však iba tú odmernú lyžičku, ktorá je súčasťou príslušného balenia.

 

V čom sa vlastne zmenili pôvodné receptúry?

Zvýšil sa obsah polynenasýtených mastných kyselín DHA.

Upravili sme obsah týchto dôležitých mastných kyselín, ktoré sú už roky súčasťou našich Töpfer produktov, na ich novú zákonnú hodnotu. Tieto hodnoty sú podrobne uvedené v nutričnej tabuľke.

 

Čo sa rozumie pod pojmom DHA?

DHA ja kyselina dokosahexaenová – je to polynenasýtená omega 3 mastná kyselina s dlhým reťazcom.

Pre vaše dieťa je kyselina DHA nesmierne dôležitá. Zabezpečuje zdravý vývoj mozgu, nervových buniek a zraku. V materskom mlieku sa vyskytuje prirodzene. Chceli sme však, aby aj tie bábätká, ktoré dojčené nie sú, mali dostatok tejto kyseliny. Obohatili sme tak naše Töpfer dojčenské mlieka o túto DHA kyselinu (vo forme rybieho oleja).

 

Energetické hodnoty dojčenskej stravy sme prispôsobili tak, aby sa čo najviac priblížili hodnotám materského mlieka

Na základe najnovších vedeckých poznatkov o hodnotách energie, ktorú deti denne potrebujú pre svoj vývoj, sme upravili naše pokyny pre dávkovanie dojčenskej stravy.

 

Vitamíny a minerálne látky

Existujú najnovšie vedecké poznatky o detskej strave, na základe ktorých odborníci zodpovedajúcim spôsobom upravili a vložili hodnoty vitamínov a minerálov v detskej výžive do právnych predpisov EÚ – tieto hodnoty nám udávajú minimálne a maximálne množstvá všetkých vitamínov a minerálov. Na základe týchto nových poznatkov sa naše Töpfer bio produkty optimálne starajú o výživu vášho dieťaťa.

 

Čo táto zmena receptúry pre moje bábätko znamená?

Väčšina bábätiek si vôbec nevšimne, že sa receptúra dojčenského mlieka zmenila.

Avšak u detičiek s citlivejším trávením, sa môže spočiatku zmeniť konzistencia, alebo farba stolice. Nie je to však dôvod na obavy. Ak však vaše dieťa vykazuje problémy s trávením po dobu dlhšiu ako 2 až 3 týždne, žiadame vás, aby ste sa poradili so svojím detským lekárom.

Na začiatku prechodu na nové dojčenské mlieko sa môže trochu zmeniť aj pitný režim vášho dieťaťa, ale to sa po krátkej dobe rýchlo ustáli. Hlavné je, aby bolo vaše dieťa sýte – a aby sa zdravo vyvíjalo. Ak máte v tejto súvislosti nejaké otázky, obráťte sa, prosím, na svojho detského lekára.

© 2021 Vis Natura s.r.o. Všetky práva vyhradené.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram