Môj účet

Žiadne produkty v košíku.

Töpfer príručka pre čerstvé mamičky

Od skúsených pôrodných asistentiek

Všetky články

5 častých chýb rodičov

 

Množstvo informácií o deťoch a detskom svete zaplavuje nastávajúcich rodičov, či už sú to dobre mienené rady rodiny a priateľov, množstvo informácií z kníh, webových stránok, od zdravotníkov alebo z médií. Bez ohľadu na toto množstvo informácií sa stane, že sa rodičia v niektorých veciach vyberú zlým smerom. My vám prinášame pár oblastí, ktoré by vás mohli zaujímať.

 

Autosedačky

Väčšina rodičov sa zameriava na správnu inštaláciu autosedačky a priebežne sa zaujíma o najnovšie odporúčania. Avšak, mnoho z nich nepovažuje za potenciálne riziko nechávanie dieťaťa príliš dlho v autosedačke, keď už necestujete. Týka sa to najmä prenosných autosedačiek, pri ktorých majú rodičia tendenciu nechať v nej dieťa spať. Aj keď je veľmi lákavé nechať dieťa v autosedačke, keď tam zaspí, mali by sa rodičia naučiť preložiť ho do postieľky alebo kočíka vzhľadom na potenciálne riziko respiračných problémov súvisiacich s polohou, v ktorej je bábätko v autosedačke.

Detský tovar (kozmetika a mlieka)

Rodičia často dostávajú darčeky od rodiny a priateľov v podobe detskej kozmetiky rôznych známych/neznámych značiek, ktoré majú tendenciu si hneď zamilovať. Avšak, je dôležité dobre si prečítať zloženie týchto typov spotrebných výrobkov. Mnohé z nich môžu mať v zložení toxíny, ktoré umožňujú ľahké absorbovanie do pokožky vášho dieťaťa. Taktiež sa to, samozrejme, týka aj dojčenskej výživy. Vaše dieťatko je maličké a nemá schopnosť detoxikovať tak ako dospelí, takže najlepším riešením je nakupovať výrobky, ktoré sú bez zbytočných chemických prísad, dbať na zloženie výrobkov, ktoré používame pre deti a mať na pamäti skutočnosť, že keď je výrobok drahý ešte to nemusí znamenať, že je dobrý a vhodný pre vaše bábätko.

 

Stimulácie

Novorodenci nepotrebujú veľa a v skutočnosti môžu byť pre nich stimulácie z elektronických hračiek so svetlami a hlasnými zvukmi rušivé. Hlas matky/otca, čítanie kníh alebo spievanie, pritúlenie k mäkkej deke alebo pohľad do zrkadla sú skvelé základné spôsoby ako stimulovať dieťa, bez rušivých elementov.

 

Spánok

Aj keď niekedy počujete o tom ako niektoré deti prespia celú noc už počas prvých týždňov, kým vaše dieťa nezíska dostatočnú hmotnosť, nie je správne nechať ho spať taký dlhý časový úsek. Vaše dieťa počas prvých týždňov potrebuje každé 3-4 hodiny v noci jesť.

Okrem toho, si mnoho rodičov myslí, že udržať svoje dieťa čo najviac bez spánku v priebehu dňa bude mať za následok, že ich dieťa prespí celú noc. Ale nie je to pravda. Keď sú deti nadmerne stimulované alebo príliš unavené, nedokážu "vypnúť " v noci. Všeobecne platia pravidlá: viac spánku počas dňa = viac spánku v noci a pravidlo 90/30 - za každých 90 minút bdenia, by malo dieťa spinkať 30 minút.

 

Stres

Ak máte dieťa, je úplne jasné, že máte kopec starostí a vnútorného napätia. Od starostlivosti o dieťa, cez spánkovú depriváciu, po finančné starosti... Ale majte na pamäti, že váš stres z vás vyžaruje a vaše dieťatko ho vníma. Pokúste sa brať veci s ľahkosťou a nepripúšťať si ich už od začiatku a chrániť tak svoje bábätko.

 

© 2021 Vis Natura s.r.o. Všetky práva vyhradené.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram