Môj účet

Žiadne produkty v košíku.

Töpfer príručka pre čerstvé mamičky

Od skúsených pôrodných asistentiek

Všetky články

10 najlepších tipov na dojčenie od popôrodných asistentiek

 

Kŕmenie dieťaťa prsníkom je veľmi dôležitým aktom, posilňujúcim puto medzi matkou a jej dieťaťom. Niekoľko malých pravidiel vám môže uľahčiť dojčenie ...

 

Skutočný zázrak prírody:

Materské mlieko je dokonale prispôsobené potrebám každého dieťaťa, pretože obsahuje všetky dôležité živiny a prispieva k jeho optimálnemu vývoju. Obsah bielkovín, tukov a sacharidov v materinskom mlieku je prispôsobený potrebám najmenších. Obsahuje tiež dôležité ochranné funkcie pre črevnú mikroflóru a imunitný systém dieťaťa. Preto sú dojčené deti menej náchylné na choroby a alergie. Aj samotný proces dojčenia má veľa výhod pre matku a dieťa, pretože to posilňuje emocionálne puto medzi nimi. A to je obzvlášť dôležité v prvých dňoch jeho života.

 

10 tipov od popôrodných asistentiek na dojčenie:

 1. Nechajte svoju popôrodnú asistentku alebo poradkyňu pre dojčenie, aby vám ukázala, ako sa môže dieťa správne prisať k bradavke.
 2. Pred každým dojčením si dôkladne umyte ruky, aby ste zabránili šíreniu baktérií a nespôsobili sebe ani dieťaťu zápal.
 3. Dieťa pritiahnite k sebe a držte ho blízko tela, ale tak, aby ste sa oň neopierali. Zostaňte uvoľnená. Držte dieťa tak, aby celé jeho telo smerovalo k vám a aby pri pití nemuselo otáčať hlavičku.
 4. Vaše dieťa by malo mať pri dojčení vždy celú bradavku aj s dvorcom v ústach. Chráni to bradavky a zároveň môže dieťa lepšie vyprázdniť prsia, čo je dôležité pre produkciu mlieka.
 5. Poloha dojčenia by sa mala často meniť tak, aby pokrývala rôzne oblasti dvorca a stimulovala tým vylučovanie mlieka.
 6. Ak vaše dieťa počas pitia zaspí, vytiahnite mu z úst prsník.
 7. Samotné sliny dieťaťa a tiež materské mlieko poskytujú prirodzenú ochranu proti choroboplodným zárodkom. Po dojčení môžete tekuté zvyšky jednoducho nechať zaschnúť. Stačí, ak si hrudník čistíte raz denne čistou teplou vodou.
 8. Doprajte svojim bradavkám veľa čerstvého vzduchu a trochu slnka.
  Noste pohodlnú bavlnenú podprsenku a hodvábne vankúšiky („nursing pads“ - vložky na bradavky do podprseniek).
 9. V prípade bolestivých bradaviek môže pomôcť masť na bradavky, ako je Töpfer krém na bradavky s extraktom nechtíka.
© 2021 Vis Natura s.r.o. Všetky práva vyhradené.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram