Môj účet

Žiadne produkty v košíku.

Töpfer príručka pre čerstvé mamičky

Od skúsených pôrodných asistentiek

Všetky články

Užitočné tipy

  • Autíčka, loptičky, bábiky alebo plyšové medvedíky, veľa detí má obľúbenú hračku bez ktorej jednoducho nemôžu byť, ráno keď sa prebudí alebo večer keď zaspáva.
  • Podeľte sa aká je TOP hračka vášho dieťatka (žirafa, medvedík...).
  • Vždy pobozkajte vaše dieťatko na dobrú noc, aj keď už buvajú. Detičky vnímajú všetko co sa okolo nich deje, aj keď búvajú.
  • Ako náhle sa vaše dieťa učí chodiť, tak vám ďalšia zábava začína hlavne keď chce skákať! Vystrihnite niekoľko veľkých kruhov napríklad zo zeleného papiera (nie šmykľavého) a rozptýliť ich po podlahe vedľa seba, potom sa vaše batoľa bude snažiť preskočiť z jedného kruhu na druhý. Samozrejme ich nezabudnite povzbudzovať!
  • Nie je nič tak jednoduchého, ako kartónová krabica s ktorou môžete vytvoriť hodiny zábavy pre vaše dieťa. Z kartónovej krabice môžete urobiť „čokoľvek“ (preliezačku, hrad, domček a iné), stačí nechať pracovať fantáziu. Dieťa môže takto stráviť hodiny hraním sa. Už ste niekedy z niečoho urobili hru pre vaše dieťa?
  • Tu je skvelý tip pre budúce mamičky počas tehotenstva! Uvoľnite vaše napnutie v teplom kúpeli s levanduľou ktorá je známa pre svoje upokojujúce vlastnosti. Použitie vane je bezpečné po celú dobu tehotenstva. Tiež prispieva k zníženiu opuchu v nohách. Ale nezabudnite, vždy si dávajte pozor pri pohybe dovnútra a von z vane, aby sa vaše ťažisko sa presunulo!
  • Aby vaše dieťatko rýchlejšie zaspinkalo, čítajte mu rozprávky primerané jeho veku. Malé novorodeniatka upokojuje už len načúvanie vášmu hlasu.
  • Cvičenia odporúčané v tehotenstve. Chôdza, plávanie, uvoľňovanie zaťažovaných kĺbov a chrbtice, posilňovanie svalov, ktoré majú tendenciu sa v tehotenstve skracovať, posilňovanie svalov panvového dna, to všetko sú vynikajúce cvičenia počas tehotenstva. V treťom trimestri by ste sa mali venovať naťahovacím a uvoľňovacím cvičeniam, alebo príjemnej masáži a relaxácii.
© 2021 Vis Natura s.r.o. Všetky práva vyhradené.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram