Môj účet

Žiadne produkty v košíku.

História spoločnosti Töpfer

Spoločnosť Töpfer založil obchodník Max Töpfer v roku 1911 v meste Bohlen pri Lipsku. Spolu so známymi doktormi vyvinul tekutú potravu pre dojčatá a ako prvý vytvoril potrebné podmienky pre priemyselnú výrobu detskej výživy.

V roku 1923 pán Topfer dal premiestniť výrobu do Allgau, kde boli suroviny na výrobu ľahšie dostupné. V roku 1927 vznikla ryžová kaša Töpfer Reisschleim® v spolupráci so známymi profesormi z Charite v Berlíne. V roku 1932, Töpfer priniesol na trh dojčenské mlieko Lactopriv® bez mlieka. V tom istom roku prišli na trh s populárnym pšeničným kúpeľom z otrúb Kinder Kleiebad®. Naše dojčenské mlieko bolo vyvinuté v roku 1953 a, tak ako vtedy, aj dnes je stále vyrábané v tej najvyššej kvalite.

Dnes je spoločnosť Töpfer, stredne veľká nemecká firma podnikajúca v potravinárskom a kozmetickom priemysle, pričom svoju výrobu zameriava najmä na dojčenskú výživu, cereálie, prírodnú kozmetiku pre dojčatá a deti a ďalšie špeciálne produkty, všetko výhradne v certifikovanej bio kvalite.

Produkty Töpfer sa exportujú do mnohých krajín sveta. Sú známe a obľúbené v Rakúsku, Švajčiarsku, Slovinsku, Litve, Lotyšsku, Holandsku, Švédsku či Španielsku. Ale vyhľadávajú ich aj spotrebitelia na iných kontinentoch, napríklad v USA alebo na Novom Zélande.

Najpopulárnejšie produkty Töpfer:

Töpfer Prášok Bran

Töpfer Prášok Bran do kúpeľa pre dojčatá a deti, je spotrebiteľmi dobre známy a veľmi oceňovaný. Na trhu je už 70 rokov, pričom sa stal neoddeliteľnou súčasťou nemocníc. Je odporúčaný detskými lekármi aj pôrodnými asistentkami. Zaujímavosťou je, že dizajn obalu tohto produktu zostal počas celého tohto obdobia takmer bez zmeny, iba samotný produkt bol čas od času inovovaný podľa najnovších výskumov a vedeckých poznatkov.

Mlieko Lactana

Mlieko Lactana pochádza zo srdca Nemeckých Álp z oblasti Allgäu, ktoré sú známe svojou panenskou prírodou a pasienkami v kopcoch. Uprostred tejto prírody žijú kravičky, ktoré produkujú to najlepšie mlieko, lebo spásajú nielen kvalitnú trávu, ale aj rôzne bylinky ktoré rastú od určitej nadmorskej výšky. To dáva mlieku Lactana nezameniteľnú chuť, potrebné vitamíny a živiny.

Töpfer v priebehu rokov

1911

V mestečku Liepzig vznikla prvá nemecká firma zameraná na terapeuticke diétne jedlá pre bábätká

1923

Výroba sa presťahovala do Dietmansried – Allgäu

1927

Cereálie zo suchej ryže podľa Prof. Dr. Bessaua

1932

Detská bezmliečná formula Lactopriv vyvinutá v spolupráci s doktorom Gyorgy, USA

1936

Detský otrubový kúpeľ od Töpfer-a

1940

Firma sa presťahovala do Dietmannsried / Allgäu

1953

Detská formula Lactana s obsahom rastového média bifidum vyvinutá v spolupráci s Prof. Adamom

1958

Rodina Gabler z Obergunzburg preberá firmu

1966

Detská formula Lactana s obsahom bifidobaktérií vyvinutá v spolupráci s doktorom J.B. Mayerom

1972

Lactana Bifidum Ovocné cereálie pre deti

1982

ProBifido probiotické jedlo pre regeneráciu flóry hrubého čreva (pôvodné meno Acidobif)

1985

Eugalac lactulózny sirup®

1989

 Spustenie výroby organických detských výživ

1997

Certifikát DIN ISO 9001

2002

Výroba Töpfer Lactana detská formula v organickej kvalite podľa nových nariadení EU

2003

Otrubová starostlivosť o pleť Topfer Vival®

2004

Certifikát HALAL

2005

Certifikácia podľa štandardu IFS

2006

Séria nových produktov napr. brusnicový sirupový nápoj Dr. Nowacka®, Zlaté Pšeničné olejové kapsule, Neurokid® Synbiotický aktívny nápoj a Neurokid® telové mlieko (patentované:  EP 0875156)

2007

Spustená výroba prírodnej kozmetiky

2008

Spustenie výroby organickej detskej výživy s AA/DHA

Generáciami preverená kvalita! Pridajte sa aj vy!

Pozrite si prezentáciu spoločnosti Topfer

© 2021 Vis Natura s.r.o. Všetky práva vyhradené.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram